PODPORUJEME PLATBY  On-Line

Platby on-line

 

Obchodní podmínky dTest

  1. Úvod
  2. ZAJÍMAVOSTI »
  3. PETRO-CANADA HT Purity Proces

Petro-Canada-HT-Purity-proces-5 (1).jpg

PETRO-CANADA PATENTOVANÝ HT PURITY PROCES 

 

Konveční solventně rafinované základové oleje (skupina I) 

Konveční technologie destilací odděluje zlomky maziva a po té je individuálně „ošetřuje“ v solventní extrakční věži, kde oddělí 70 až 85% nečistot a aromatických látek. V dalším kroku nastává odparafinování ochlazením, které zlepšuje nízkoteplotní vlastnosti. Výsledkem je jantarově zbarvený základový olej, označovaný jako konveční základový olej. Tento výsledný produkt může být v některých případech ošetřený hydrofinišem, kde je zlepšena barva, vůně, stabilita a oddělitelnost základového oleje. Tento krok by neměl být zaměňován s Hydrokrakováním nebo s Hydrotreatrem patentovaným PETRO-CANADA. Hydrofiniš pracuje při velmi nízké teplotě a nízkém operačním tlaku 800 psi. 

Petro-Canada-HT-Purity-proces-1 (1).jpg

 

PETRO-CANADA dvoustupňové HT Hluboké Hydrokrakování (skupina II)

V prvním stupni patentovaného technologického postupu PETRO-CANADA jsou hlubokým hydrokrakováním eliminovány veškeré aromatické látky a nečistoty. To je způsobeno chemickou reakcí pomocí vodíku v přítomnosti katalyzátoru ve velmi vysoké teplotě (400°C) a obrovském tlaku 3000 psi.  

Tato část procesu vytváří: 
- vyjmutí polárních separací obsahující síru, dusík a kyslík 
- konverze aromatických uhlovodíků k nasyceným cyklickým uhlovodíkům 
- rozbití těžkých molekul a vytvoření lehčích nasycených uhlovodíků 

Tento olej následně prochází destilací a odparafinování chlazením a dále druhým stupněm hlubokého hydrotreatru (teplota 290°C, tlak 3000 psi) pro další nasycení molekul. Tento finální krok maximalizuje stabilitu základového oleje a odstraňuje poslední stopy aromatických a polárních molekul, což vede ke křišťálově čirému základovému oleji. Molekuly uhlovodíků, které byly vytvořeny jsou nasycené a velmi stabilní. Vytváří ideální základový olej pro speciální velmi výkonná maziva. 

Petro-Canada-HT-Purity-proces-2 (1).jpg

 

PETRO-CANADA dvoustupňové HT Hluboké Hydrokrakování/Hydroizomerace (skupina III)

V roce 1996 dokončila Petro-Canada novou jednotku pro výrobu speciálního základového oleje, která navazuje na předchozí jednotku HT hlubokého hydrokrakování. Tato nové jednotka dále rafinuje vzniklý HT základový olej Petro-Canada, nahrazuje odparafínování ochlazením krokem HYDROIZOMERACE, která konverzuje parafin. Tento proces používá zvláštní katalyzátor, který selektivně izomerizuje molekuly parafínů (vosků) a vytváří isoparafinická maziva. Proces vytváří v základovém oleji vyšší viskozitní index a zlepšuje nízkoteplotní tekutost. Tento proces vytváří základový olej s viskozitním indexem 130 a výkonovými charakteristikami stejné jako syntetické základové oleje PAO.  

Petro-Canada-HT-Purity-proces-3 (1).jpg
Petro-Canada-HT-Purity-proces-4 (1).jpg

   
 
 

Certifikované obchodní podmínky dTest

Certifikované obchodní podmínky dTest

Kde nás najdete

Obchodní 25

434 01 Most

Kontakty
Logo
Telefon pro technické dotazy: 775 113 255
Telefon do našeho obchodu : 774 993 479
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz